Marca medikal, Kanedyen değneği, Koltuk altı değneği lastiği


Marca-Medikal baston lastiği kullanarak yaşam kalitenizi yükseltin.
Sizlerin ihtiyacını net olarak anlayabilmek için, insan anatomisini taklit etmeye çalışan, test ürünleri ile denemeler yaptıktan sonra ideal ürünü elde etmiş, gelişime açık, fikirlerinize değer vererek kendini yenileme çabasında olan marca-medikal baston lastiğini kullandıktan sonra farklı ürün arayışınız olmayacaktır.

Marca-Medikal baston lastiğini kullanarak yaşam kalitenizi yükseltirsiniz.

Burak TÜKENMEZ beye teşekkür ediyoruz.
 Marca Medikal tarafından üretilmiş olan mafsallı koltuk değneği lastiğinden bir numuneyi test maksatlı kendisine gönderdiğimiz Burak TÜKENMEZ beye fikirlerini bizimle paylaştığı için teşekkür ediyoruz.
 “1992 yılından bu yana değnek kullanan birisi olarak artı ve eksilerini sizle paylaşacağım. Karlı, buzlu, ıslak, çamur ve asfalt olmak üzere her alanda yürüyüş yaptım, denedim mafsal olayı çok güzel, oturduğunuz yerden kalkarken, dönüşlerde ve engebeli yollarda çok güzel tutunma sağlıyor.
 Benzerlerinden ve standart değnek lastiklerinden büyük, mafsalı demir olduğundan ağır olması normal ama yollar uzayınca balansı bozuk teker gibi kollarınız aşağı aşağı çekiyor. Mafsalda alt parça ile üst parça arası çok açık merdiven çıkarken, kollarınız iyice kaldırmanız gerekiyor. Buzda kullandığımız standart buz çivisi aparatı kullanılamıyor.” Burak TÜKENMEZ
 Marca Medikal olarak öncelikle şunu belirtmeliyim, mafsallı koltuk değneği lastiğini, adından da anlaşılacağı üzere koltuk değneklerin de kullanmak için tasarlamıştık. Parçalardan birinin aşınması, kırılması gibi sebeplerle kullanıcının zarar görmemesi için mafsalın demirden yapılmasına karar verdik. Toplamda 130 gram gelen ürünümüzün 60 gramlık kısmını demir mafsal oluşturmaktadır. Koltuk değneği kullanan arkadaşlar tarafından eleştiri konusu olmayan bu ağırlığı azaltmayı düşünmemiştik.
 Burak beyin tespitleri ve eleştirileri doğrultusunda, yaptığımız araştırmalar neticesinde Demir mafsal yerine aynı mukavemete sahip güçlendirilmiş alüminyum alaşım kullanmaya karar verdik.
 Koltuk değnekleri için farklı, kanedyen ve bastonlar için farklı büyüklükte değnek lastiği tasarımı çalışmalarına başladık.
 Alt ve üst parçaların arasındaki mesafeyi mümkün olduğu kadar daraltmaya çalışacağız.
 Şimdi yetişmez ama önümüzdeki kışa girmeden uygun buz çivisi aparatı da yapılacaktır.
MARCA MEDİKAL
Yazan : R.BATIRBEK Tarih : 09.03.2015
Facebookta Paylaş

Y O R U M Y A Z
  Ad Soyad  
  E-posta 
  Mesaj
Güvenlik Kodu

   

 

Y O R U M L A R
Yazar : BURAK TÜKENMEZ  03.12.2015 21:28:19
Rasim bey bana yolladığınız mafsallı kanadyen lastiği için yorumu iki mail adresine de yolladım çok güzel olmuş emeğinize elinize sağlık deneme fırsatı içinde ayrıca teşekkür ederim saygılar

Yazar : Edip Yüksel  02.10.2015 19:29:39
Sayın Yetkili Mafsallı Koltuk Değneği Lastiği açıklamaları 03/2015 tarihli olup;ürünün son durumu hakkında bilgi vermenizi ve nasıl alabileceğim konusunda açıklama bildirmenizi rica eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla

Yazar : Burak Tükenmez  10.03.2015 21:00:19
Merhabalar yeni çalışmalarınızı büyük bir merak ve heyecanla bekliyor başarılar diliyorum

Yazar : R.BATIRBEK  10.03.2015 20:39:05
Merhaba Murat Bey, Koltuk değneklerinde kullanılacak mafsallı lastik ebatları aynı kalırken, kullanılan mafsalın ağırlığının yaklaşık 30 grama ineceğini öngörüyoruz. Buda koltuk değneklerinde kullanılacak ürünün yaklaşık 100 grama inmesini sağlayacaktır. Kanedyen ve bastonlar için boyutlarda ve mafsalda küçülme olacağından 60-70 gram civarında bir ağırlık oluşacaktır. Tabi ki net ağırlıkların ortaya çıkması için kalıpların hazırlanıp, numunelerin alınması gerekmektedir. Esenlikler diliyorum (MARCA MEDİKAL)

Yazar : Murat GENÇ  10.03.2015 13:46:31
Koltuk değnekleri için farklı, kanedyen ve bastonlar için farklı büyüklükte değnek lastiği tasarımı çalışmalarına başladık. Şeklinde açıklama yapmışsınız, boyutlar ve ağırlık olarak değişiklik mi olacak.

Marca Medikal koltuk değneği, Kanadyen ve baston lastiği Rıza TELLİ Derecelendirme: 4,5 Koltuk değneği lastiği, Kanadyen lastiği, Baston lastiği MARCA-MEDİKAL Baston, Kanadyen, Koltuk Değneği Lastiğinin 360° dönme ve 25° ‘ye kadar eğim alma özelliği vardır. Kullanım ömrü olarak en az 2 yıl öngörülmüştür.