Marca medikal, Kanedyen değneği, Koltuk altı değneği lastiği


Marca-Medikal baston lastiği kullanarak yaşam kalitenizi yükseltin.
Sizlerin ihtiyacını net olarak anlayabilmek için, insan anatomisini taklit etmeye çalışan, test ürünleri ile denemeler yaptıktan sonra ideal ürünü elde etmiş, gelişime açık, fikirlerinize değer vererek kendini yenileme çabasında olan marca-medikal baston lastiğini kullandıktan sonra farklı ürün arayışınız olmayacaktır.

Marca-Medikal baston lastiğini kullanarak yaşam kalitenizi yükseltirsiniz.

Engellilerin Karşılaştığı Sorunlar Nelerdir?
  Türkiye de yaşayan insanların %12’nin engelli olduğunu istatistiği bir değerdir. Kabaca 80 milyon nüfus kabul edersek, 1.6 milyon bireyden bahsediyoruz demektir. Ortopedik engeli, zihinsel engeli, görme engeli gibi sebeplerle yaşam şekilleri zorlaşan bu insanları toplumdan soyutlamak son derece yanlış ve utanç verici bir durumdur. Farkında lığımızı geliştirmek, bir nebze hayatlarını kolaylaştırmak için günlük hayatta onların için problem teşkil eden bazı konulara değinmek istiyorum.
  Engellilerin önündeki engeller;
  Olması gerekenden çok dar yüksek ve rampasız kaldırımlar. (İki kişinin yan yana geçemediği kaldırımda, koltuk değneği kullanan engelli nasıl ilerleyebilir.)
  Bozuk yüzeyli yaya yollar. (Taban çapı 5-6 cm’yi geçmeyen koltuk altı değneği veya kanedyen değneği kullanan engelli kayma, düşme korkusu yaşamaz mı?)
  Uygun geçiş genişliğini kapatacak biçimde yerleştirilmiş şehir mobilyaları. (Banklar, aydınlatma direkleri, posta veya çöp kutuları ile telefon kulübeleri gibi)
  Taşıtların yaya kaldırımına park etmelerini önleyebilmek adına yapılan koruyucu engeller. (Mantarlar, zincirli demirler v.b.)
  Yaya yollarına gelişi güzel yerleştirilerek, bu yolları kullanılamaz duruma getiren kaldırım işgalcileri. (satış büfeleri, bilet gişeleri, reklam panoları ve taksi durakları gibi)
  Standarda uygun ölçü ve nitelikte yapılmayan rampalar. (Engellinin destek malzemesi ile çıkabileceği rampa veya yokuşların eğim seviyesi 15 dereceyi geçmemelidir.)
  Yanlış yere dikilen ağaçlar. (İnsanlığa hizmet etmek için diktiğimiz ağaçların yeri uygun değilse, birilerine engel olmaz mı?)
  Yaya geçitlerinde, rampa, işaretleme, sesli sinyalizasyon v.b. Uygun düzenlemelerin bulunmaması.
  Güvenlik önlemleri alınmayan altyapı çalışmaları (Görme engellilere kurulan bir tuzak gibi değimlidir?)
  Yetersiz genişlik ve yükseklikteki toplu taşıma araçları.
  Dar kapılar. (Sizce çift koltuk değneği kullanmak zorunda olan engelli kaç cm’lik kapıdan rahatlıkla geçebilir.)
  Toplu taşıma araçlarında koltukların uygun düzende yerleştirilmemesi.
  Engelliler için engel teşkil durumları, ilk aklımıza gelenlerle sıralamaya çalıştık. Hepimiz engelli adayı olduğumuza unutmayalım diyorum.
Yazan : R.BATIRBEK Tarih : 18.12.2015
Facebookta Paylaş

Y O R U M Y A Z
  Ad Soyad  
  E-posta 
  Mesaj
Güvenlik Kodu

   

 

Y O R U M L A R
Bu Yaziya Henüz Yorum Yazilmamis.

Marca Medikal koltuk değneği, Kanadyen ve baston lastiği Rıza TELLİ Derecelendirme: 4,5 Koltuk değneği lastiği, Kanadyen lastiği, Baston lastiği MARCA-MEDİKAL Baston, Kanadyen, Koltuk Değneği Lastiğinin 360° dönme ve 25° ‘ye kadar eğim alma özelliği vardır. Kullanım ömrü olarak en az 2 yıl öngörülmüştür.