Marca medikal, Kanedyen değneği, Koltuk altı değneği lastiği


Marca-Medikal baston lastiği kullanarak yaşam kalitenizi yükseltin.
Sizlerin ihtiyacını net olarak anlayabilmek için, insan anatomisini taklit etmeye çalışan, test ürünleri ile denemeler yaptıktan sonra ideal ürünü elde etmiş, gelişime açık, fikirlerinize değer vererek kendini yenileme çabasında olan marca-medikal baston lastiğini kullandıktan sonra farklı ürün arayışınız olmayacaktır.

Marca-Medikal baston lastiğini kullanarak yaşam kalitenizi yükseltirsiniz.

KİMLERE ENGELLİ DENİR ?
 Amacım engelli kardeşlerimize genel konularda yardımcı olmak engelsizlere de onlarında birer aday olduğunu anımsatmak ve engellilere nasıl davranılacağını nasıl yardı edebileceklerini anlatmak.
 Bilindiği üzere Türkiye nüfusunun %12 ‘sini oluşturan engelliler hiçte azımsanmayacak kadar çok, engelli olma sebepleri farklı kimileri doğuştan engelli, kimileri akraba evliliğinden, kimileri sonradan olma kaza ve hastalık sonucu bu yüzden toplumumuzu büyük bir kesimini oluşturan engellileri topluma kazandırmak siz bilinçli bireylerin elinde onları dışlamaz aranıza alırsanız onlara iş imkanı sağlarsanız göreceksiniz ki onlarında onların da sizlerden hiçbir farkları yok sonuçta hepimiz insanız ve başımıza ne geleceğini 10 saniye sonra ne olacağını ancak yüce Mevla bilir sadece bizim yapmamız gereken insanlar yaradan dan ötürü saygı ve sevgi ile yaklaşmaktır.Kabul edilmesi gereken bir düşüncede herkesin birer engelli adayı olduğudur.Biz engelliler yani benim gibi engelini aşmış engelliler kimleri engelli olarak görürüz sizlere aşağıda belirtiyorum sadece bunlar birkaç örnektir :
 Soru: KİMLERE ENGELLİ DENİR?
 Cevaplar:
 -Arabasını engelli parkına park eden sağlıklı kişilere.
 -Toplu taşıma araçlarında engellilere ayrılmış olan beyaz koltuklara sevgilisi ile oturup muhabbet eden ve engelli geldiğinde görmezden gelen hatta sevgilisi yer vermek istediğinde ona engel olan ortalama 16-22 yaş gurubunda bulunan sağlıklı gençlere.
 -Resmi daireler de,hastanelerde,alışveriş merkezlerinde metro istasyonlarında vb yerlerde engellilere ait asansörleri sanki dolmuş doldurur misali gasp edip bozulmalarını sağlayan bireylere ve ayrıca oyuncak haline getirip oynayan eğitimini tam alamamış öğrencilere.
 -Alışveriş merkezlerinde lokanta ve yol üzeri dinlenme tesislerinde engellilere tahsis edilmiş tuvaletlerde sigara içen işletme görevlilerine ve bu tuvaletleri temizlik malzeme deposu haline getiren sorumlularına.
 -Engellilerin kendi hallerinde trafikte kullandıkları engelli plakalı araçları gördükleri halde onlara yol vermeyen ve hatta üzerlerine araç süren dolmuş ve halk otobüsü şoförlerine.
 -Engelli arkadaşlarıyla dalga geçen alay eden çocukların! evlatlarını bilinçlendirmedikleri için ana ve babalarına.
 Daha sayayım mı desem saymakla bitmez hani derler ya anlayana sinek saz anlamayana davul zurna az umarım anlayanlar çoğunluktadır ne diyelim Mevla hepimizi anlayışlı kullarından eylesin.
 -Sevgiyle saygıyla ve sağlıcakla kalın.
Burak TÜKENMEZ beyin Tosya güncel web sitesinde yayınlanan yazısı orijinal şekli ile alınarak yayınlanmıştır.
Yazan : R.BATIRBEK Tarih : 10.03.2015
Facebookta Paylaş

Y O R U M Y A Z
  Ad Soyad  
  E-posta 
  Mesaj
Güvenlik Kodu

   

 

Y O R U M L A R
Bu Yaziya Henüz Yorum Yazilmamis.

Marca Medikal koltuk değneği, Kanadyen ve baston lastiği Rıza TELLİ Derecelendirme: 4,5 Koltuk değneği lastiği, Kanadyen lastiği, Baston lastiği MARCA-MEDİKAL Baston, Kanadyen, Koltuk Değneği Lastiğinin 360° dönme ve 25° ‘ye kadar eğim alma özelliği vardır. Kullanım ömrü olarak en az 2 yıl öngörülmüştür.